Bordro Plus Logo: Puantaj / İşten Çıkış İşlemi

Merhabalar,

Bu yazımı öncelikli olarak yeni mezunlar, insan kaynakları departmanına geçmek isteyenler için yazıyorum. Neden mi? Staj yapılan yerlerde stajyere evrak kaldırmak bazı uzmanların noksansız amacı.. İş görüşmesine gittiğiniz zaman en azından Logo programı için bir fikriniz olsun..

‘Bordro Plus / Logo programı bazı firmaların kullandığı insan kaynakları işletim sistemidir’ diyebiliriz. Buradan yapılan birçok işlem bulunmakta işe giriş işlemini bir önce ki yazımda paylaştım, puantaj ve işten çıkış işlemini bu yazımda içerik olarak paylaşıyorum.

Puantajı biz neden kullanırız? Temel belki de tek amacı personelin maaş değeri için!
İşten çıkış işlemlerinde çıkış işlemi yapmadan önce bir önce ki aydan hak edişi varsa, Ayın başından ayrıldığı güne kadar ki çalışmasını işlediğimiz bir sistemdir.

 İşlem için;

Bordro Plus logo programına kullanıcı adı ile giriş yapın;

1.İşlem: Erişim Ağacı – Bordro – Kayıtlar – Puantaj Kartları -Mesailer bölümünden işlem yapılacaktır.

Puantaj yaparken personelin ücretsiz izni, raporu, devamsızlığı varsa mesai bölümüne işleyiniz aynı sicil kartta bulunan sicil bilgileri bölümünde en altta yer alan SGK Eksik Çalışma Nedeni – İşkur Eksik Çalışma Nedeni bölümlerini ilgili eksik gün bilgisine göre tanımlamanız gereklidir.

Eksik günü olmayan personelin puantajı 30 gün üzerinden gösterilir,
Eksik günü olan personelin puantajı ay 31 gün ise 31’den düşer.

Örneğin personel 03/09/2015 tarihinde işten istifa ederek ayrıldı. Personelin ağustos dönemi puantajı yapılmadıysa öncelikle ağustos dönemi;

Çalışma tarihinden; 31/08/2015 tarihini seçerek 1. işlemi uyguluyoruz.

Adsız

Çalışma tarihinden bulunduğunuz tarihi 09/09/2015 tarihini seçerek 1. işlemi uyguluyoruz.

Adsız

Çıkışı yapılacak personel için puantaj bilgileri hazır. Çıkış işlemi için;

1.İşlem: Erişim Ağacı – Sicil Yönetimi – Kayıtlar – İşten çıkış kayıtları – Sağ clink – Personeli ekle – Son çalışma tarihini ekle – Çıkış kodu istifa ise 16 – 03 – Kaydet – Personel çıkış bilgisini arattır – sağ clink – Sgk İşten Ayrılış Bildirgesi – Açılan sayfaya evet diyerek sgk işe giriş ve ayrılış bildirim sayfası açılır – Ayrılış Bildirgesi – Logodan Aktar – Onayla – Çıkış yapılmıştır.

Geriye dönük çıkış yapma işlemi 10 gündür.

Maaş Dönemi için toplu puantaj kartı oluşturulacaksa; 

Öncelikle bulunduğunuz ayın parametresini değiştirmeniz gereklidir. Bunun için;
İşlem: Erişim Ağacı – Bordro – Tanımlar – Puantaj Öndeğerleri’nden değiştirilmektedir.

Toplu Puantaj üretmek için öncelikle çalışma tarihinizi hangi ay için çalışacaksanız ona göre uyarlayın.
İşlem: Erişim Ağacı – Bordro – İşlemler – Puantaj Kartı Üret diyerek ilgili nitelikleri seçmeniz durumunda 100 personelin puantajını oluşturmuş sadece eksik çalışması olanları düzenlemeniz yeterli olacak, zaman kazandıracaktır.

Bordro Plus Logo: İşe Giriş İşlemi http://www.elifkagnici.com/s/2015/09/15/bordro-plus-logo-ise-giriş-işlemi-2/ yazımdan yararlanabilirsiniz.

Paylaştığım iki yazıyı esas almamız durumunda adımları takip ederek İşe giriş işlemi – Puantaj oluşturma – İşten çıkış işlemi – Ücret yönetimi için toplu puantaj oluşturmayı artık biliyoruz.

Faydalı olması dileğimle,
Sevgilerle,